Matkalaskupohja
Matkalasku_KaPo

Toimintakertomus
Toimintakertomus_KaPo2017

Toimintasuunnitelma
KP_TOIMINTASUUNNITELMA_2019

‌Info

Karkkilan Pojat (KP, KaPo) on vuonna 1933 perustettu urheiluseura Karkkilassa. Seurassamme voi harrastaa yleisurheilua ja lentopalloa.

Welcome to Karkkilan Pojat websites! So far all content of web sites are in finnish language. If you are interested in ahtletics or volleyball or working together with us as a team for sport in Karkkila area, please do not hesitate to contact us. Our contact information you can find from the Info page.

Seuramme hallitus
Mika Saramäki puheenjohtaja mpsaramaki[at]gmail.com 040-7340793
Mika Klemola varapuheenjohtaja mika.klemola[at]basware.com 050-5460343
Markus Lindqvist sihteeri markus.lindqvist1(at)gmail.com 
Hans Söderström rahastonhoitaja hans.soderstrom[at]pp.inet.fi 040-7760482
 
Kimmo Majasalmi jäsen kimmo.majasalmi[at]dxc.com 040-7251673
Kristo Halme jäsen kristo.halme[at]sew.com    
Asko Heino varajäsen asko.heino[at]elisanet.com 050-5942245
Seppo Vahtera varajäsen seppo.vahtera[at]elisanet.fi
Sari Reinikainen
Merja Kero

Karkkilan Poikien toimihenkilöt 1933-

Puheenjohtajat:
Lauri Urponen 1933 – 1934 J.V. Numminen 1935 O.M. Heinonen 1936 – 1939 Erkki Koponen 1940 – 1945 Pentti Vaarasalo 1946 – 1949 Toivo Nissinen 1950 – 1955
Olavi Haanpää 1956 – 1953 Jouko Mäkelä 1964 – 1965 Raimo Koskinen 1966 – 1968 Olavi Haanpää 1969 – 1971 Martti Pynninen 1972 Eino Räsänen 1973 – 1978
Reino Pajuoja 1979 – 1981 Heikki Ahomäki 1982 – 1987 Fagerström Mikko 1988 Raimo Kallio 1989 Lauri Moisander 1990 - 1995 Ilkka Kilpeläinen 1996 - 2004
Jari Jokitöyrä 2005 –2014 Mika Saramäki 2015-

Sihteerit:
O.M. Heinonen 1933 – 1934 E. Hakkarainen 1935 K. Niukkanen 1936 – 1938 T. Paappanen 1939 – 1944 O. Haanpää 1945 O. Niinikoski 1946 – 1951 R. Heikkilä 1952 – 1953
Olavi Virtanen 1954 – 1959 Eero Leskinen 1960 – 1961 Aarne Väli-Klemelä 1962 – 1966 (Veikko Jousisto osa -65) Reino Pajuoja 1967 – 1970 Olavi Heinonen 1971 – 1974
Seija Taivainen 1975 - 1979 Ari Mäkelä 1980 - 1982 Asko Raita 1983 - 1984 Anna-Leena Maunula 1985 - 1989 Raimo Kallio 1990 - 1992 Ritva Ahomäki 1993 - 2004
Lauri Moisander 2005 - 2017 Markus Lindqvist 2018-

Rahastonhoitajat:
P. Salvén 1933 – 1947 P. Tallamäki 1948 – 1955 Jaakko Mäkelä 1956 Pentti Viitanen 1957 Kaarle Hagman 1958 – 1971 Anja Sarlin 1972 Matti Ryyppö 1973 - 1983
Heikki Launiala 1984 Raimo Kallio 1985 – 1986 Anna-Leena Maunula 1987 - 1988 Ritva Ahomäki 1989- 2004 Henri Hellsten 2005 –2009 Hans Söderström 2009 -

Ansiomerkit
Hopeinen: 1950 Kaarlo Tuominen 1950 Lauri Urponen Johan Viljo Numminen Onni M. Heinonen Paavo Salvén Tyko Peromaa Jussi Saukkonen Erkki Koponen Toivo Paappanen 1958 Panu Tallamäki Kaarle Hagman Toini Mäkelä 1963 Olavi Haanpää Vilho Sanna 1973 Jouko Mäkelä 1958 Olavi Niinikoski Aarne Väli-Klemelä Pentti Vaarasalo Toivo Nissinen 2008 Paavo Parikka Rauni Asteljoki Henri Hellsten Anja Sarlin Juha Laakso Sirkka Laurila Lauri Moisander Jouko Mäkelä Tapio Rautala Beda Tähkäluoto Tapani Saikanmäki Olavi Haanpää Seppo Vahtera Into Laitio Ritva Ahomäki Kirsti Pyymäki 1962 Matti Sutinen 1963 Pellervo Hyytiäinen Eero Leskinen Edith Rickman Kirsti Haanpää 1973 Annikki Haanpää Matti Järvi Terttu Järvi Olavi Heinonen Martti Pynninen Reino Pajuoja 1979 Osmo Ollila 2008 Raimo Koskinen